The 2015 Ukraine Southern Contest

Ukraine

Main info

It is 3 year(s) and -61 days after contest
The contest represents the geographic area of REGIONS: AR Crimea, Kherson, Kirovograd, Mykolaiv, Odesa, Zaporizhzhya. The contest is sponsored by IBM, DataX, Group BWT, Luxoft, Looksery, TemplateMonster, DataArt. The local web-site is accessible here. The contact email address is

The contest dates are 25 Apr '15.
The registration is open between 15 Feb - 24 Apr '15.


 

Kherson

Kherson National Technical University  
Team name:  KhNTU-IT1
  • Dmitriy Kiriychuk, Coach
  • Alexey Golubkov, Contestant
  • Mykola Stetsiuk, Contestant
  • Igor Zheleznyak, Contestant
Kherson National Technical University  
Team name:  KhNTU_VNA
  • Dmitriy Kiriychuk, Coach
  • Igor Aleinikov, Contestant
  • Ernest Mikolaev, Contestant
  • Pavlo Vavilov, Contestant
Kherson State University  
Team name:  KSU_Coders
  • Igor Blinov, Coach
  • Andrew Baev, Contestant
  • Leonid Klad'ko, Contestant
  • Roman Lukianov, Contestant

Kirovograd

Kirovograd National Technical University  
Team name:  KNTU_503
  • Lilia Konstantinova, Coach
  • Vitaliy Khokh, Contestant
  • Volodymyr Kikot, Contestant
  • Ivan Popov, Contestant
Kirovograd National Technical University  
Team name:  KNTU_640kb
  • Viktor Bisuk, Coach
  • Sergiy Dudnyk, Contestant
  • Orest Grishchenko, Contestant
  • Dmitriy Savelenko, Contestant
Kirovograd National Technical University  
Team name:  KNTU_CDTyho
  • Lyudmyla Polischuk, Coach
  • Alexander Koba, Contestant
  • Ivan Nedostup, Contestant
  • Roman Samoylenko, Contestant
Kirovograd National Technical University  
Team name:  KNTUDreamTeam
  • Roman Minailenko, Coach
  • Ivan Buravchenko, Contestant
  • Yuriy Povanda, Contestant
  • Sergei Prytula, Contestant
Kirovograd National Technical University  
Team name:  KNTU_KVK
  • Lyudmyla Polischuk, Coach
  • Dmytro Kolomyets, Contestant
  • Roman Vakulenko, Contestant
  • Yuriu Кovalenko, Contestant
Kirovograd National Technical University  
Team name:  KNTU_Last_day
  • Victoriya Germak, Coach
  • Oleg Lutsenko, Contestant
  • Denis Tasenko, Contestant
  • Nina Tsimbal, Contestant
Kirovograd National Technical University  
Team name:  KNTU_Na'Vi
  • Viktor Bisuk, Coach
  • Dmitry Bolshakov, Contestant
  • Evgeniy Tsimbal, Contestant
  • Fyodor Vasylenko, Contestant
Kirovograd National Technical University  
Team name:  KNTU_X-Noobs
  • Nataliia Smirnova, Coach
  • Oleg Dementiy, Contestant
  • Vladyslav Kurbanov, Contestant
  • Igor Yarovenko, Contestant
V. Vinnijchenko Kirovograd State Pedagogical University  
Team name:  KSPU_FatalError
  • Iryna Lupan, Coach
  • Kyryl Havrylenko, Contestant
  • Sergiy Lyskov, Contestant
  • Vladyslav Oliinyk, Contestant
V. Vinnijchenko Kirovograd State Pedagogical University  
Team name:  KSPU_HinduCode
  • Iryna Lupan, Coach
  • Roman Marusenko, Contestant
  • Oleksiy Redchuk, Contestant
  • Anton Tanin, Contestant
V. Vinnijchenko Kirovograd State Pedagogical University  
Team name:  KSPU_LSD
  • Iryna Lupan, Coach
  • Kate Fomenko, Contestant
  • Dmitro Godun, Contestant
  • Evgen Ivanov, Contestant
V. Vinnijchenko Kirovograd State Pedagogical University  
Team name:  KSPU_NatusVincere
  • Iryna Lupan, Coach
  • Maxim Golovko, Contestant
  • Nikita Mayorov, Contestant
  • Denis Sheremet, Contestant
V. Vinnijchenko Kirovograd State Pedagogical University  
Team name:  KSPU_NotFound
  • Iryna Lupan, Coach
  • Vladimir Mikhav, Contestant
  • Julia Nosko, Contestant
  • Victor Turturika, Contestant
V. Vinnijchenko Kirovograd State Pedagogical University  
Team name:  KSPU_Positiv
  • Iryna Lupan, Coach
  • Andriy Maximenko, Contestant
  • Dmitriy Melnik, Contestant
  • Marina Sokol, Contestant

Mykolaiv

National University of Shipbuilding named after Admiral Makarov   [URL]
Team name:  NUS_BuPiTeam
  • Eugeny Berkunsky, Coach
  • Margarita Buzunova, Contestant
  • Igor Pirozhok, Contestant
  • Mykola Titov, Contestant
National University of Shipbuilding named after Admiral Makarov   [URL]
Team name:  NUS_Fifth
  • Eugeny Berkunsky, Coach
  • Denis Eschenko, Contestant
  • Sasha Galisevych, Contestant
  • Viktor Vasylenko, Contestant
National University of Shipbuilding named after Admiral Makarov   [URL]
Team name:  NUS_Long
  • Eugeny Berkunsky, Coach
  • Alexey Berkunsky, Contestant
  • Bohdan Bessonov, Contestant
  • Andrey Rudchenko, Contestant
National University of Shipbuilding named after Admiral Makarov   [URL]
Team name:  NUS_UFO
  • Eugeny Berkunsky, Coach
  • Oleksandr Hryb, Contestant
  • Oleksii Lytovchenko, Contestant
  • Andrii Tkachenko, Contestant
National University of Shipbuilding named after Admiral Makarov   [URL]
Team name:  NUS_VDM
  • Eugeny Berkunsky, Coach
  • Inna Dyachenko, Contestant
  • Maksym Modestov, Contestant
  • Dmytro Vitinnik, Contestant
Petro Mohyla Black Sea State University   [URL]
Team name:  BSSU_/*FIXME*/
  • Igor Kobylinskyi, Coach
  • Sergiy Bavykin, Contestant
  • Andrey Hetmanenko, Contestant
  • Ljubov Vrublevska, Contestant
Petro Mohyla Black Sea State University   [URL]
Team name:  BSSU_MVP
  • Igor Kobylinskyi, Coach
  • Denis Polischuk, Contestant
  • Lilia Tsonia, Contestant
  • Dmitry Yurin, Contestant
Petro Mohyla Black Sea State University   [URL]
Team name:  BSSU_Ni4osi
  • Igor Kobylinskyi, Coach
  • Dmitry Cherednik, Contestant
  • Taras Levenets, Contestant
  • Maria Sapsai, Contestant
Petro Mohyla Black Sea State University   [URL]
Team name:  BSSU_Ninjavas
  • Igor Kobylinskyi, Coach
  • Ilias Alieiev, Contestant
  • Denis Horobtsov, Contestant
  • Nikita Taranov, Contestant
Petro Mohyla Black Sea State University   [URL]
Team name:  BSSU_Titans
  • Igor Kobylinskyi, Coach
  • Artur Arshakian, Contestant
  • Danil Chabanovskiy, Contestant
  • Andrii Vanda, Contestant
V.O. Sukhomlynsky Mykolaiv National University   [URL]
Team name:  MNU_5V
  • Makhrovskaya Natalya, Coach
  • Taisiya Bronitskaya, Contestant
  • Eugene Kolbudskiy, Contestant
  • Artem Volkov, Contestant
V.O. Sukhomlynsky Mykolaiv National University   [URL]
Team name:  MNU_AppPhysics
  • Galyna Hodyakova, Coach
  • Andrey Kats, Contestant
  • Pavlo Kushneryk, Contestant
  • Juliya Portnaya, Contestant
V.O. Sukhomlynsky Mykolaiv National University   [URL]
Team name:  MNU_Astrum
  • Makhrovskaya Natalya, Coach
  • Andrey Kudravtsev, Contestant
  • Igor Kurchenko, Contestant
  • Alexander Parshin, Contestant
V.O. Sukhomlynsky Mykolaiv National University   [URL]
Team name:  MNU_BugCreators
  • Sergey Lukyanchikov, Coach
  • Vladislav Pradedov, Contestant
  • Luba Rzhevytska, Contestant
  • Andrew Ushchenko, Contestant
V.O. Sukhomlynsky Mykolaiv National University   [URL]
Team name:  MNU_First
  • Makhrovskaya Natalya, Coach
  • Viktoria Berezhetska, Contestant
  • Vitaliy Buzak, Contestant
  • Oleg Buzak, Contestant
V.O. Sukhomlynsky Mykolaiv National University   [URL]
Team name:  MNU_Penta
  • Makhrovskaya Natalya, Coach
  • Artem Chyrkov, Contestant
  • Ruslan Reznichenko, Contestant
  • Valeriy Sukhanov, Contestant
V.O. Sukhomlynsky Mykolaiv National University   [URL]
Team name:  MNU_ProgrammerTeam
  • Galyna Hodyakova, Coach
  • Ilaja Osmanov, Contestant
  • Vlad Shevchenko, Contestant
  • Oleksij Shyrajew, Contestant
V.O. Sukhomlynsky Mykolaiv National University   [URL]
Team name:  MNU_Proton
  • Makhrovskaya Natalya, Coach
  • Maxim Guzey, Contestant
  • Viktoria Shishkun, Contestant
  • Sviatoslav Yemelianov, Contestant
V.O. Sukhomlynsky Mykolaiv National University   [URL]
Team name:  MNU_QuickSoft
  • Galyna Hodyakova, Coach
  • Volodymyr Frolenko, Contestant
  • Pavlo Kislichenko, Contestant
  • Vasily Sokolenko, Contestant
V.O. Sukhomlynsky Mykolaiv National University   [URL]
Team name:  MNU_UpDate
  • Galyna Hodyakova, Coach
  • Danil Chalenko, Contestant
  • Alexander Hristodorov, Contestant
  • Anna Levchishina, Contestant

Odesa (ONAFT)

Odessa National Polytechnic University   [URL]
Team name:  ONPU_404_ERROR
  • Oksana Babilunga, Coach
  • Maxim Chernikov, Contestant
  • Valeriy Didenko, Contestant
  • Alexander Smityuk, Contestant
Odessa National Polytechnic University   [URL]
Team name:  ONPU_AC++
  • Victoria Ruvinskaya, Coach
  • Oleksandr Kozak, Contestant
  • Tatyana Litvinenko, Contestant
  • Oleksandra Marysheva, Contestant
Odessa National Polytechnic University   [URL]
Team name:  ONPU_AndII
  • Valery Gnatenko, Coach
  • Vitaliy Kakorin, Contestant
  • Alexandr Nikonenko, Contestant
  • Anatoliy Pisarivskiy, Contestant
Odessa National Polytechnic University   [URL]
Team name:  ONPU_Bratki
  • Valery Gnatenko, Coach
  • Albert Khomich, Contestant
  • Nikita Novikov, Contestant
  • Boris Rotar, Contestant
Odessa National Polytechnic University   [URL]
Team name:  ONPU_Compote
  • Victoria Ruvinskaya, Coach
  • Aleksey Kholovchuk, Contestant
  • Maxim Molchanov, Contestant
  • Vladimir Mshanetskiy, Contestant
Odessa National Polytechnic University   [URL]
Team name:  ONPU_EVK
  • Vitalij Pavlenko, Coach
  • Evgenij Kravchenko, Contestant
  • Kirill Lubinets, Contestant
  • Vadim Oleksov, Contestant
Odessa National Polytechnic University   [URL]
Team name:  ONPU_Exception
  • Alexander Makovetsky, Coach
  • VASYL CHYRKO, Contestant
  • Dennis Filyagin, Contestant
  • Roman Maleryk, Contestant
Odessa National Polytechnic University   [URL]
Team name:  ONPU_Fun
  • Alexandr Nesteryuk, Coach
  • Oksana Bokhantseva, Contestant
  • Andrey Lyashenko, Contestant
  • Alexandr Novoselov, Contestant
Odessa National Polytechnic University   [URL]
Team name:  ONPU_LightSCribe
  • Victoria Ruvinskaya, Coach
  • Kyrylo Cherneha, Contestant
  • Vladislav Lugovskoy, Contestant
  • Dmitriy Sadoviy, Contestant
Odessa National Polytechnic University   [URL]
Team name:  ONPU_Oracle
  • Victoria Ruvinskaya, Coach
  • Alexander Khalamirenko, Contestant
  • Maxim Mosyura, Contestant
  • Sergey Popov, Contestant
Odessa National Polytechnic University   [URL]
Team name:  ONPU_PDV
  • Victoria Ruvinskaya, Coach
  • Sergiy Khalyavin, Contestant
  • Pavlo Malyarozov, Contestant
  • Victor Yanko, Contestant
Odessa National Polytechnic University   [URL]
Team name:  ONPU_Ruby
  • Victoria Ruvinskaya, Coach
  • Asal Mirzaieva, Contestant
  • Borys Tymchenko, Contestant
  • Katerina Yakimchuk, Contestant
Odessa National Polytechnic University   [URL]
Team name:  ONPU_TASCHI
  • Victoria Ruvinskaya, Coach
  • Kostya Cheban, Contestant
  • Viktor Hapiak, Contestant
  • Alexey Sergenco, Contestant
Odessa National Polytechnic University   [URL]
Team name:  ONPU-Usel_6
  • Victoria Ruvinskaya, Coach
  • Valentine Bondarenko, Contestant
  • Vladislav Dudak, Contestant
  • Svetlana Mostovaya, Contestant
Odessa National Polytechnic University   [URL]
Team name:  ONPU_WORMS
  • Victoria Ruvinskaya, Coach
  • Bogdan Fedoronchuk, Contestant
  • Evgeniy Fomin, Contestant
  • Dima Puzin, Contestant
Odessa State Academy of Food Technologies  
Team name:  ONAFT_2
  • Alfiia Antonova, Coach
  • Alexander Bodnia, Contestant
  • Drozd Evgen, Contestant
  • Ann Stukalenko, Contestant
Odessa State Academy of Food Technologies  
Team name:  ONAFT_Art in Bytes
  • Alfiia Antonova, Coach
  • Artem Bogdanov, Contestant
  • Anastasia Ivanova, Contestant
  • Alexey Manojlo, Contestant
Odessa State Academy of Food Technologies  
Team name:  ONAFT_Artisans
  • Alfiia Antonova, Coach
  • Viktor Basarskiy, Contestant
  • Alexey Grigorov, Contestant
  • Oleh Hashenko, Contestant
Odessa State Academy of Food Technologies  
Team name:  ONAFT_C++In14days
  • Alfiia Antonova, Coach
  • Proydenko Alex, Contestant
  • Shanovskiy Bogdan, Contestant
  • Andrii Latyshev, Contestant
Odessa State Academy of Food Technologies  
Team name:  ONAFT_Dangerous
  • Alfiia Antonova, Coach
  • Tatyana Dotsenko, Contestant
  • Alexander Kozhuhar, Contestant
  • Vladislav Nebyvaylov, Contestant
Odessa State Environmental University   [URL]
Team name:  OSEU_AngryBirds
  • Svetlana Kuznichenko, Coach
  • Olga Afanasieva, Contestant
  • Alexander Haidarzhy, Contestant
  • Michael Kuptsov, Contestant
Odessa State Environmental University   [URL]
Team name:  OSEU_Storm
  • Svetlana Kuznichenko, Coach
  • Herman Berikashvili, Contestant
  • Vitaly Chaikovsky, Contestant
  • Pavlo Hostiev, Contestant
Odessa State Environmental University   [URL]
Team name:  OSEU_team1
  • Svetlana Kuznichenko, Coach
  • Olga Gribova, Contestant
  • Egor Oveian, Contestant
  • Irina Saygutina, Contestant
Odessa State Environmental University   [URL]
Team name:  OSEU_team2
  • Svetlana Kuznichenko, Coach
  • Stanislav Gichak, Contestant
  • Anna Poleschuk, Contestant
  • Yulia Verkhova, Contestant
Odessa State Maritime University  
Team name:  ONMU-1
  • Ilia Roublev, Coach
  • Helen Kabachenko, Contestant
  • Sergey Knysh, Contestant
  • Vasyl Popov, Contestant

Odesa (ONU)

Odessa National Academy of Telecommunications named after O.S. Popov   [URL]
Team name:  ONAT_HODOR
  • Alexander Antonenko, Coach
  • Oleksandr Abasov, Contestant
  • Vitali Karytka, Contestant
  • Sviat Stoliarenko, Contestant
Odessa National Academy of Telecommunications named after O.S. Popov   [URL]
Team name:  ONAT_ORIGIN
  • Alexander Antonenko, Coach
  • Volodymyr Borodin, Contestant
  • Mykola Korniichuk, Contestant
  • Valentine Tanasovich, Contestant
Odessa National Academy of Telecommunications named after O.S. Popov   [URL]
Team name:  ONAT_ScoubY
  • Alexander Antonenko, Coach
  • Alexander Dukhno, Contestant
  • Alexandra Jassinskaia, Contestant
  • Alexander Pantak, Contestant
Odessa National Mechnikov University   [URL]
Team name:  ONU_0xBBB
  • Oleg Petrov, Coach
  • Denis Bazanov, Contestant
  • Konstantin Berkow, Contestant
  • Andrew Boyko, Contestant
Odessa National Mechnikov University   [URL]
Team name:  ONU_AbelianGroup
  • Alexander Antonenko, Coach
  • Alexey Bandura, Contestant
  • Andrew Eremeew, Contestant
  • Artem Grigoryan, Contestant
Odessa National Mechnikov University   [URL]
Team name:  ONU_Antananarivu
  • Oleg Petrov, Coach
  • Anna Kats, Contestant
  • Sofiya Kats, Contestant
  • Tetiana Romanova, Contestant
Odessa National Mechnikov University   [URL]
Team name:  ONU_Cat_Power
  • Oleg Petrov, Coach
  • Roman Bronfen-Bova, Contestant
  • Viacheslav Ivanov, Contestant
  • Kondrat Voronov, Contestant
Odessa National Mechnikov University   [URL]
Team name:  ONU_KA_BES_GLUPOSTEY
  • Alexander Antonenko, Coach
  • Denis Kartashov, Contestant
  • Den Kylenuk, Contestant
  • Anatoly Osetsymsky, Contestant
Odessa National Mechnikov University   [URL]
Team name:  ONU_Rabid_Pandas
  • Oleg Petrov, Coach
  • Maria Illarionova, Contestant
  • Filip Marchenko, Contestant
  • Igor Vustianiuk, Contestant
Odessa National Mechnikov University   [URL]
Team name:  ONU_SECRET
  • Alexander Antonenko, Coach
  • Sergei Cherkes, Contestant
  • Igor Chernega, Contestant
  • Sergey Koziniy, Contestant
Odessa National Mechnikov University   [URL]
Team name:  ONU_ZUZA
  • Alexander Antonenko, Coach
  • Olga Denisova, Contestant
  • Irina Litvinenko, Contestant
  • Mariya Lukyanova, Contestant
Odessa National Polytechnic University   [URL]
Team name:  ONPU_GOTO
  • Oleg Oleshchuk, Coach
  • Maxim Bobuh, Contestant
  • Oleksandr Omelchenko, Contestant
  • Alexey Povoroznuk, Contestant
Odessa National Polytechnic University   [URL]
Team name:  ONPU_We Like Trains
  • Oleg Oleshchuk, Coach
  • Vladislav Morzhanov, Contestant
  • Alexey Pavlov, Contestant
  • Aleks Reshetnyk, Contestant
South Ukrainian National Pedagogical University named after K.D. Ushynsky   [URL]
Team name:  SUNPU_JR1
  • Lyudmila Kobiakova, Coach
  • Shahrida Danyarova, Contestant
  • Ahal Hummedov, Contestant
  • Natalia Yakovenko, Contestant
South Ukrainian National Pedagogical University named after K.D. Ushynsky   [URL]
Team name:  SUNPU_JR2
  • Lyudmila Kobiakova, Coach
  • Ivan Dmitriyenko, Contestant
  • Anastasiya Natyazhko, Contestant
  • Diana Rubanska, Contestant
South Ukrainian National Pedagogical University named after K.D. Ushynsky   [URL]
Team name:  SUNPU_JR3
  • Lyudmila Kobiakova, Coach
  • Tatiana Demchenko, Contestant
  • Tatyana Minzhiryan, Contestant
  • Lyudmila Shtyrba, Contestant
South Ukrainian National Pedagogical University named after K.D. Ushynsky   [URL]
Team name:  SUNPU_RADUG
  • Lyudmila Kobiakova, Coach
  • Stepan Govda, Contestant
  • Ksenia Shestopalova, Contestant
  • Andrey Tarakanovskiy, Contestant

Zaporizhzhya

Berdyansk State Pedagogical University   [URL]
Team name:  BSPU-2
  • Oleksiy Genov-Steshenko, Coach
  • Pavlo Babich, Contestant
  • Oleksandr Panchenko, Contestant
  • Дмитрий Венецкий, Contestant
Berdyansk State Pedagogical University   [URL]
Team name:  BSPU_Code_junkies
  • Oleksiy Genov-Steshenko, Coach
  • Eugene Korobov, Contestant
  • Roman Lutsenko, Contestant
  • Eugene Zavoloka, Contestant
Melitopol State Pedagogical University   [URL]
Team name:  MSPU im.B.Hmelnytsky AKUMA
  • Sergiy Konyukhov, Coach
  • Dmitriy Bukreyev, Contestant
  • Dmitriy Kirichenko, Contestant
  • Anton Ryzhenko, Contestant
Tavria State Agrotechnological University   [URL]
Team name:  Tavria1
  • Yuriy Sitsylitsyn, Coach
  • Andrew Mozgovenko, Contestant
  • Denis Pavlov, Contestant
  • Alexandr Potapov, Contestant
Tavria State Agrotechnological University   [URL]
Team name:  Tavria2
  • Yuriy Sitsylitsyn, Coach
  • Sergey Kabanov, Contestant
  • Volodymyr Kravchenko, Contestant
  • Roman Ovcharenko, Contestant
Zaporizhzhia Classical Private University  
Team name:  CPU_ColCPU
  • Roman Shumada, Coach
  • Aleksander Fisun, Contestant
  • Nikita Makovetskiy, Contestant
  • Kirill Minyaylo, Contestant
Zaporizhzhia Classical Private University  
Team name:  CPU_Triforce
  • Roman Shumada, Coach
  • Maxim Khlebnikov, Contestant
  • Vlad Romanchuk, Contestant
  • Evgeniy Sirik, Contestant
Zaporizhzhia National University   [URL]
Team name:  ZNU_Alt+F4
  • Natalya Keberle, Coach
  • Evgeniy Kharchenko, Contestant
  • Andriy Kosinskii, Contestant
  • Rodeon Popov, Contestant
Zaporizhzhia National University   [URL]
Team name:  ZNU_Angar39
  • Natalya Keberle, Coach
  • Dmytro Andritskyi, Contestant
  • Mariia Broide, Contestant
  • Yehor Ternovyi, Contestant
Zaporizhzhia National University   [URL]
Team name:  ZNU_GCode
  • Oleksandr Myltsev, Coach
  • Artyom Taran, Contestant
  • Vladislav Ternovoy, Contestant
  • Vadym Ternovoy, Contestant
Zaporizhzhia National University   [URL]
Team name:  ZNU_PageUp
  • Oleksandr Myltsev, Coach
  • Dmitriy Kalnichenko, Contestant
  • Sergey Velichko, Contestant
  • Andrey Yaroshevskiy, Contestant
Zaporizhzhia State Engineering Academy  
Team name:  ZSEA AirCode
  • Volodymyr Kryvuliak, Coach
  • Vladyslav Companiets, Contestant
  • Maksym Lytvynenko, Contestant
  • Vladyslav Nebesniuk, Contestant
Zaporizhzhia State Engineering Academy  
Team name:  ZSEA Alliance
  • Volodymyr Kryvuliak, Coach
  • Margarita Kulinich, Contestant
  • Pavlo Malyarevich, Contestant
  • Mikhaylo Matviiv, Contestant
Zaporizhzhia State Engineering Academy  
Team name:  ZSEA BrainIT
  • Volodymyr Kryvuliak, Coach
  • Nataliya Milchenko, Contestant
  • Rostislav Ptashinskiy, Contestant
  • Anastasia Sharnenkova, Contestant
Zaporizhzhia State Engineering Academy  
Team name:  ZSEA cookLUXcode
  • Volodymyr Kryvuliak, Coach
  • Kirill Abramov, Contestant
  • Karim Alabtakh, Contestant
  • Vlad Zagorodniy, Contestant
Zaporizhzhia State Engineering Academy  
Team name:  ZSEA Dream Team
  • Volodymyr Kryvuliak, Coach
  • Vadym Rybalko, Contestant
  • Mikhaylo Shvets, Contestant
  • Alexander Triukhan, Contestant
Zaporizhzhia State Engineering Academy  
Team name:  ZSEA Luckyteam
  • Volodymyr Kryvuliak, Coach
  • Andriy Barabash, Contestant
  • Bogdan Ovsiannikov, Contestant
  • Eugene Uraskin, Contestant
Zaporizhzhia State Engineering Academy  
Team name:  ZSEA Nice try
  • Volodymyr Kryvuliak, Coach
  • Elena Derymova, Contestant
  • Mykyta Gryshyn, Contestant
  • Maksym Tyshchenko, Contestant
Zaporizhzhia State Engineering Academy  
Team name:  ZSEA Ninjas in pyjamas
  • Volodymyr Kryvuliak, Coach
  • Ilya Chaban, Contestant
  • Artur Ispiriants, Contestant
  • Anastasiya Stadnikova, Contestant
Zaporizhzhia State Engineering Academy  
Team name:  ZSEA TryHard4Fun
  • Volodymyr Kryvuliak, Coach
  • Daniel Chumak, Contestant
  • Vladyslav Lazurenko, Contestant
  • Oleksandr Zhukov, Contestant
Zaporizhzhya National Technical University   [URL]
Team name:  ZNTU_Barabashke
  • Tetiana Diachuk, Coach
  • Roman Kotov, Contestant
  • Vladimir Pavluk, Contestant
  • Oleksandr Sytnikov, Contestant
Zaporizhzhya National Technical University   [URL]
Team name:  ZNTU_Breakdown
  • Natalia Myronova, Coach
  • Konstantin Kolosov, Contestant
  • Roman Stepura, Contestant
  • Yegor Tkachuk, Contestant
Zaporizhzhya National Technical University   [URL]
Team name:  ZNTU_BroForce
  • Natalia Myronova, Coach
  • Igor Birulya, Contestant
  • Julia Grabovskaya, Contestant
  • Nikita Lysenko, Contestant
Zaporizhzhya National Technical University   [URL]
Team name:  ZNTU_ByteShift
  • Natalia Myronova, Coach
  • Natalia Bloshchynska, Contestant
  • Nikita Grishin, Contestant
  • Danil Shatokhin, Contestant
Zaporizhzhya National Technical University   [URL]
Team name:  ZNTU_Code_Pro
  • Olga Polska, Coach
  • Anastasiya Devyatka, Contestant
  • Oleksandr Kopareiko, Contestant
  • Vadym Yakubchuk, Contestant
Zaporizhzhya National Technical University   [URL]
Team name:  ZNTU_ForsakenTeam
  • Natalia Myronova, Coach
  • Dmitriy Glazunov, Contestant
  • Eduard Ilyin, Contestant
  • Denis Zaytsev, Contestant
Zaporizhzhya National Technical University   [URL]
Team name:  ZNTU_Kappatalize
  • Natalia Myronova, Coach
  • Angelika Kovalchuk, Contestant
  • Maxim Mishchenko, Contestant
  • Eugen Tverdokhleb, Contestant
Zaporizhzhya National Technical University   [URL]
Team name:  ZNTU_KernelPanic
  • Dmytro Shyrokorad, Coach
  • Daria Babets, Contestant
  • Ivan Gavranek, Contestant
  • Sergey Koval, Contestant
Zaporizhzhya National Technical University   [URL]
Team name:  ZNTU_PHOENIX
  • Olga Polska, Coach
  • Oleg Marchenko, Contestant
  • Denys Mykhailiutenko, Contestant
  • Natalya Shylkina, Contestant
Zaporizhzhya National Technical University   [URL]
Team name:  ZNTU_Pro100Team
  • Natalia Myronova, Coach
  • Alexander Korotky, Contestant
  • Evgeniy Padalkin, Contestant
  • Denis Pulyaev, Contestant
Zaporizhzhya National Technical University   [URL]
Team name:  ZNTU_SEEK_AND_DESTROY
  • Olga Polska, Coach
  • Alexey Sergeev, Contestant
  • Stanislav Seryi, Contestant
  • Vladislav Tishchenko, Contestant
Zaporizhzhya National Technical University   [URL]
Team name:  ZNTU_SetUp
  • Natalia Myronova, Coach
  • Andrii Bezsonov, Contestant
  • Viktoriia Kosarenko, Contestant
  • Yevhen Zadorozhnii, Contestant
Zaporizhzhya National Technical University   [URL]
Team name:  ZNTU_TheStrangers
  • Anna Nelasa, Coach
  • Yevhenii Bilotserkovskyi, Contestant
  • Danylo Humeniak, Contestant
  • Sergey Ubozhenko, Contestant
Zaporizhzhya National Technical University   [URL]
Team name:  ZNTU_WEB_WORKERS
  • Olga Polska, Coach
  • Kseniya Dyrman, Contestant
  • Nikita Monin, Contestant
  • Vladyslav Yelskyi, Contestant